ویزا:

برای ورود به هر کشوری قوانین خاصی وجوددارد.نیاز هست برای ورود به این کشورها ویزا گرفته شود . با آریا استار و چگونگی دریافت ویزا به صورت آنلاین همراه باشید.

چه زمانی احتیاج به ویزا میباشد:

در بیش از ۲۰۰ کشور ویزا اجباری میباشد.ویزا انواع مختلفی دارد که عبارتند از: ویزای توریستی،دانشجویی ، پژوهشی و… پس بستگی به کشوری که میخواهید به آن سفر کنید دارد و علت سفر چه میباشد ، مدت اقامت باید مشخص شود . فرض را بر این میگیریم که همیشه و برای ورود به همه کشورها احتیاج به ویزا میباشد.

ویزای شینگن چیست ؟

اتحادیه ی شینگن موافقت نامه ی است که در سال ۱۹۸۵ ، شش کشور اروپای غربی اقدام به برداشتن مرز بین خود نمودند و از این طریق امکان تردد را بدون داشتن ویزا فراهم نمودند .

کشورهای عضو شینگن عبارتند از :اتریش ، بلژیک ، جمهوری چک ، دانمارک ، استونی ، فنلاند، فرانسه ، آلمان ، یونان ، مجارستان ، ایسلند ، ایتالیا ، لاتویا ، لیختن اشتاین ، لیتوانی ، لوکزامبورگ ، مالت ، هلند ، نروژ ، لهستان ، پرتقال ، اسلواکی ، اسلوونی ، اسپانیا ، سوئد ، سویس .

کشورهای عضو اتحادیه اروپا (۲۷ کشور ) را نباید با کشورهای محدوده شینگن (۲۶ کشور) اشتباه نمود! کشورهای عضو اتحادیه اروپا شامل ۲۷ کشور یعنی ۲۴ کشور از محدوده شینگن ( بجز نروژ و ایسلند) بعلاوه ۳ کشور رومانی ، انگلستان و ایرلند میباشند.

به همین دلیل ویزای ساکنین و اتباع این سه کشور جهت ورود به منطقه شینگن بی اعتبار است و این افراد هنگام ورود و خروج به منطقه شینگن مورد کنترل مرزی قرار بگیرند.

ویزای شینگن در ۴ نوع صادر میشود:

ویزای نوع A : ویزای ترانزیت است یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه را ندارد و میتواند فقط در یکی از فرودگاهای شینگن پرواز خود را تعویض و راهی کشوری در خارج از شینگن گردد.

ویزای نوع B : ویزای عبوری است یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه را دارد و میتواند از شینکن بعنوان منطقه عبوری استفاده نماید تا از طریق زمینی خود را به کشور دیگری غیر شینگن برساند.

ویزای نوع C : ویزای توریستی است که اکثر ایرانیان با آن وارد شینگن می شوند.

ویزای نوع D : ویزای بلند مدت است که معمولا تجار و بازرگانان از آن استفاده می کنند.

ویزا و انواع آن

ویزا میتواند به صورت single یا multiple باشد ویزای single به شما تنها اجازه یکبار ورود به کشور مربوطه را می دهد و در ویزای multiple به شما امکان ورود و خروج متعدد به کشور صادره کننده ویزا را در طی مدت اعتبار ویزا خواهید داشت .

مدارک لازم برای صدور ویزای شینکن

شناسنامه ، کارت ملی ،گذرنامه(حداقل اعتبار ۶ ماه)،سه قطعه عکس رنگی ،اسناد ملکی ، مدارک شغلی و منابع مالی ،بلیط پرواز رفت و برگشت به کشور مقصد ، بیمه مسافرتی ، برگه تائیدیه رزرواسیون هتل (واچر)

چگونه درخواست ویزای خود را پیگیری کنیم؟

پس از ثبت درخواست ویزای مورد نظر خود در سایت ask2020.com با مراجعه به پنل امکان مشاهده آخرین وضعیت ویزای خود را خواهید داشت .

ویزا چند روزه آماده می شود ؟

بستگی به نوع ویزا و کشور مورد نظر دارد. ویزا توسط نماینده های رسمی اداره مهاجرت درخواست می شود بعد از بررسی های لازم توسط اداره مهاجرت کشور مورد نظر ، صادر میشود .ولی به طور معمول بین ۷ تا ۱۰ روز برای صدور نیاز است.همچنین کارشناسان آریا استار در تمام مراحل همراه شما خواهند بود.

بلیط هواپیما